Skip to main content

Адвокат Ганна Боряк заявляє, що судді Вищого антикорупційного суду переслідують адвокатів і виказують неповагу до інституту адвокатури в цілому.

Про це вона сказала в коментарі Advokat Post.

Ганна Боряк розповіла, що судді ВАКС протягом останніх шести місяців неодноразово намагалися чинити на неї тиск: «Спочатку мені суд рекомендував, як я повинна приїздити до суду. Він з’ясував, чи є в мене автомобіль, де я живу, де я проводжу час. Буквально ставилося питання: де ви були вчора ввечері!?! Вибачте, але на таке питання я могла відповісти лише: хіба це ваша справа?»

Коли адвокат відмовилася розповідати пояснювати суду, чим займається у вільний від роботи час, на неї почали писати скарги у Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури Києва.

«Це вже не перша скарга і я вже казала про те, що колегія мене переслідує. Я про це прямо заявляла в кількох клопотаннях і запереченнях. І просила: припиніть переслідування мене, як адвоката», – наголошує Ганна Боряк.

Скарга головуючого у справі стосувалася того, що адвокат не прибула на судове засідання. При цьому він посилався на статтю 138 Кримінального процесуального кодексу.

«На превеликий жаль, де-які судді ВАКС не дуже компетентні. І це велика проблема. І я не кажу за всю колегію – там є дуже адекватні і професійні люди. Але головуючий зайняв іншу позицію. Він цитує статтю 138 КПК, але ж вона стосується наслідків неприбуття на процесуальний виклик! До адвоката процесуальний виклик не застосовується. До нього застосовується процесуальне повідомлення. Тому причини неприбуття на процесуальний виклик адвоката не стосуються», – пояснює адвокат.

Зважаючи на це, скаргу ВАКС повернули, оскільки підстав для її розгляду не було. Але це не завадило головуючому судді вдруге звернутися зі скаргою, тепер вже до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.

«Він вирішив звернутися вдруге. При чому, зважаючи на те, що я є головую Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності при Національній асоціації адвокатів України, він чомусь вирішив, що відносно мене має бути особливий порядок і розглядати скаргу має Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури. Це не просто некомпетентність. Це повна неповага до інститут адвокатури, який чомусь, як вважає суддя, повинен підкорятися», – обурюється.

Ганна Боряк розповіла, що судді ВАКС переслідують не лише її, але і інших адвокатів у різних процесах: «Судді міняють процесуальний порядок так, як їм заманеться, без погодження з учасниками процесу. Адвокати починають висловлювати незгоду з такими діями, заявляють відповідні клопотання і заперечення, а суддя їм на це каже: чого ви сперечаєтеся?»

Вона пов’язує таке ставлення з тим, що адвокати заважають суддям виносити заздалегідь ухвалені процесуальні рішення. «ВАКС хоче, щоб йому підкорювались. Тому що в нього є інтерес в обвинувальному результаті розгляду справи», – наголошує вона.

Телефон:
+380 44 229 5736

E-mail:
unum@unum.ua